Βλέπετε το forum MyCamp σαν επισκέπτης. Η απολύτως δωρεάν εγγραφή σας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες και να βλέπετε τις φωτογραφίες και τους συνδέσμους που υπάρχουν στις δημοσιεύσεις.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Βλέπετε το forum MyCamp σαν επισκέπτης. Η απολύτως δωρεάν εγγραφή σας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες και να βλέπετε τις φωτογραφίες και τους συνδέσμους που υπάρχουν στις δημοσιεύσεις.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

4 απαντήσεις

    Προσφορα για τα μελη μας

    diarh
    diarh
    Junior Member
    Junior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 73
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2013
    Τόπος : Αθηνα

    Προσφορα για τα μελη μας Empty Προσφορα για τα μελη μας

    Δημοσίευση από diarh Δευ Απρ 28, 2014 7:54 pm

    Η εν λογω εταιρεια προσφερει στα μελη του φορουμ τιμες χονδρικης.Τα προιοντα ειναι ολα υψηλης ποιοτητος και αισθητικης.
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
    Apostolos
    Apostolos
    Διαχειριστής
    Διαχειριστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013

    Προσφορα για τα μελη μας Empty Απ: Προσφορα για τα μελη μας

    Δημοσίευση από Apostolos Δευ Απρ 28, 2014 9:40 pm

    Δεν έχω μιλήσει με τους άλλους διαχειριστές, αλλά αυτό το ποστ, πέρα από διαφήμιση δεν μου λέει κάτι άλλο.

    Πρώτον με ποιον από την διαχειριστική ομάδα του φόρουμ μας μίλησε ο ιδιοκτήτης αυτής της εταιρίας για να ποσταριστεί μια τέτοια διαφήμιση;

    Δεύτερον, το τιμές χονδρικής δεν λέει απολύτως τίποτα.
    Τι αρχικές τιμές έχει;
    Τι ποσοστό έκπτωσης μας κάνει στις αρχικές τιμές; (Για να μπορούμε να κάνουμε σύγκριση)
    Πως θα διασφαλίσει ότι ο αγοραστής θα είναι μέλος του φόρουμ για να του κάνει την τιμή χονδρικής; (εκτός και αν κάνει την ίδια έκπτωση χονδρικής σε όλους, που σε τέτοια περίπτωση απλά του κάνουμε ανέξοδη διαφήμιση)
    Ερωτήματα που δεν απαντιούνται Δημήτρη στις δύο γραμμές που πόσταρες παραπάνω.

    Πχ εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] όταν διαχειριζόμουν εγώ, ο ladakias ρώτησε πως μπορούμε να το κάνουμε σαν προωθητική ενέργεια, ώστε να είναι στοχευμένο στα μέλη του φόρουμ και μόνο, και όπως είδες βρέθηκε ο τρόπος.

    Υ.Γ Το παρόν ποστ δεν το γράφω υπό την ιδιότητα του διαχειριστή αλλά του απλού μέλους. Είναι ερωτήματα που γεννιούνται στο δικό μου μυαλό. Σαν διαχειριστής θα έπραττα κατά το πως επιτάσσει δική μου συνείδηση σε τέτοια θέματα, αλλά επειδή ο τίτλος του άντμιν είναι πλέον τυπικός (αν και έχω όλες τις δυνατότητες του διαχειριστή) είναι ένα θέμα που θα κληθεί να το διαχειριστεί η νέα διοίκηση. Το θέμα των διαφημίσεων στο φόρουμ και των προσφορών στα μέλη.
    geemmano
    geemmano
    Διαχειριστής
    Διαχειριστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Προσφορα για τα μελη μας Empty Απ: Προσφορα για τα μελη μας

    Δημοσίευση από geemmano Τετ Απρ 30, 2014 6:51 am

    Τα αναγραφόμενα για την διαδικασία και το θέμα των διαφημίσεων από τον Απόστολο θεωρώ ότι είναι εν πολλοίς σωστά αλλά προσωπικά θεωρώ ότι τώρα που είμαστε στην αρχή πρέπει να αποφασίσουμε από κοινού και πλειοψηφικά στην πρώτη μας συνάντηση, για αυτό το θέμα. Άλλωστε η μεγάλη εμπειρία και το μυαλό του Απόστολου είναι η πολύτιμη βάση που στήθηκε αυτό το Φόρουμ.
    Έτσι η όποια παρέμβαση μου μέχρι τότε νομίζω θα πρέπει να είναι μόνο σέ θέματα προστασίας του Φόρουμ, που διαπιστωμένα θα μας εκθέτουν συνολικά.
    Επίσης δεν αισθάνομαι ότι διοικώ ως ορισμένος Admin κανένα απολύτως αλλά αντίθετα έχω την ηθική υποχρέωση να υλοποιήσω κάθε απόφαση της πλειοψηφίας της παρέας μας, όσο καλύτερα μπορώ, ακόμη και αν προσωπικά έχω άλλη άποψη. Νομίζω ότι είναι καλύτερη βάση συνύπαρξης.

    Άς αποτελέσει η διαφήμιση το πρώτο θέμα της συνάντησης μας του Αγίου Πνεύματος.
    Νομίζω ότι το συγκεκριμμένο post δεν θα μας κάνει καμμία ζημιά μέχρι τότε. Αν θεωρείτε ότι δημιουργείται οποιοδήποτε θέμα στείλτε μου ΠΜ, για να το επιλύσουμε τουλάχιστον σε συνεργασία με τους Συντονιστές.

    Σας ευχαριστώ
    Γιώργος
    Apostolos
    Apostolos
    Διαχειριστής
    Διαχειριστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013

    Προσφορα για τα μελη μας Empty Απ: Προσφορα για τα μελη μας

    Δημοσίευση από Apostolos Τετ Απρ 30, 2014 9:21 am

    Προς Θεού, δεν το γράφω για να μαλώσω τον Δημήτρη, είναι φαντάζομαι κατανοητό. Απλά είναι ένα θέμα που σίγουρα θα μας απασχολήσει πολλές φορές στο μέλλον (μιλάω εκ πείρας) οπότε καλό είναι να το συζητήσουμε σιγά σιγά.

    Θεωρώ λοιπόν ότι η όποια διαφήμιση ή προσφορά θα πρέπει να είναι ανταποδοτική προς τα μέλη ή το φόρουμ. Για να είναι ανταποδοτική υπάρχουν δύο τρόποι:
    1) Ή πληρώνουν ένα ποσό στο φόρουμ οι διαφημιζόμενοι
    2) Ή η προσφορά αφορά μόνο τα μέλη του φόρουμ, και ως εκ τούτου αναρτάται μεν δωρεάν, αλλά τα μέλη απολαμβάνουν κάποιων προνομίων που δεν τα απολαμβάνει ο οποιοσδήποτε άλλος πελάτης.

    Αυτή είναι η δική μου θέση περί διαφημίσεων και προσωπικά σε άλλο φόρουμ που είμαι διαχειριστής ακολουθώ αυστηρά το δεύτερο παράδειγμα στις προβολές των επαγγελματιών, επειδή (για τους δικούς μου λόγους) δεν θέλω πληρωμένες διαφημίσεις.
    Μακης Γερακης
    Μακης Γερακης
    Junior Member
    Junior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 85
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2014
    Ηλικία : 64
    Τόπος : Αγια Βαρβαρα Αθηνα

    Προσφορα για τα μελη μας Empty Απ: Προσφορα για τα μελη μας

    Δημοσίευση από Μακης Γερακης Τετ Απρ 30, 2014 10:10 am

    Θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου.Το θεμα των διαφημισεων θελει προσοχη.Εμμεσες η αμμεσες διαφημισεις δημιουργουν προβληματα στα παρε'ι'στικα φορουμ.Καλο ειναι να μην υπαρχουν αυτες.
     Ομως. ...
    Επειδη ολοι μας θελουμε, λογω οικονομικων δυσχερειων, να απολαμβανουμε τις καλυτερες τιμες για προ'ι'οντα αναγκαια για το χομπι μας, καλο ειναι να εχουμε μια ενημερωση γιαυτα(τα προ'ι'οντα).
     Γνωριζοντας και εφαρμοζοντας μια διαδικασια, κατα την οποια καποιος μπορει να εχει μια ενημερωση απο τον επαγγελματια που πουλαει τετοια προ'ι'οντα, θελω να την αναφερω εδω σαν ιδεα ,υστερα μαλιστα απο την εφαρμογη της σε ενα δικο μου χομπιστικο φορουμ.
     Η ιδεα ειναι οτι, καποιος επαγγελματιας μπορει να δωσει το τηλεφωνο του σε καποιον διαχειριστη και στην συνεχεια εκεινος να το αναρτησει με δυο απλες λεξεις σε ειδικα διαμορφωμενη περιοχη στο φορουμ του.
     Ετσι εαν καποιος θελει να παρει πληροφοριες για καποια ειδη που χρειαζεται, μπορει να ανατρεξει στην περιοχη αυτη και να βρει διαφορα τηλεφωνα.Η ερευνα αγορας ετσι ειναι αποκλειστικα δικη του, με οτι επισυναπτει αυτο βεβαια.
    Ετσι το φορουμ ενω βοηθα το μελος, δεν κανει αμμεση διαφημιση στον επαγγελματια και βεβαια με οτι μπορει να σημαινει αυτο....
      Το αναφερω εδω με πασα επιφυλαξη, απλα σαν ιδεα για συζητηση με τους διαχειριστες του φορουμ.
    diarh
    diarh
    Junior Member
    Junior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 73
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2013
    Τόπος : Αθηνα

    Προσφορα για τα μελη μας Empty Απ: Προσφορα για τα μελη μας

    Δημοσίευση από diarh Κυρ Μάης 04, 2014 1:23 pm

    Ωπα ωπα παληκαρια!!!Για κανεναν λογω δεν θελω να κανω διαφημηση σε κανεναν.Μπηκα στο μαγαζι του ειδα καλες τιμες του μιλησα για εμας και αυτο ειναι ολο.Να διαγραφει το ποστ η οπως αλλοιως το λεμε και ΙΣΩΣ ολα καλα!!!!!Επεισης θα μεταφερω στον κυριο αυτον οτι κανενα μελος του φορουμ δεν επιθυμει καλυτερη τιμη(χονδρικη) απο τις τιμες που θα βρει στα μαγαζια.
    geemmano
    geemmano
    Διαχειριστής
    Διαχειριστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Προσφορα για τα μελη μας Empty Απ: Προσφορα για τα μελη μας

    Δημοσίευση από geemmano Κυρ Μάης 04, 2014 8:20 pm

    Δημήτρη

    Με το συγκεκριμμένο Θέμα δημιουργήθηκε μια βάση και άνοιξε μια συζήτηση, που πρέπει να γίνει οπωσδήποτε προκειμένου το Φόρουμ να εκφράζει την πλειοψηφία της παρέας. Όπως έγραψα και παραπάνω η συμμετοχή όλων είναι ισότιμη και δεν νομίζω κανένας μπορεί να σου προσάψει καμμία απολύτως κακή σκοπιμότητα. Κάθε άλλο θα έλεγα.
    Το ότι υπάρχει ένας κατάλογος, έστω και με τιμές και χωρίς συγκεκριμμένες εκπτώσεις, για εμένα προσωπικά είναι χρήσιμο και ενημερωτικό.
    Ήτοι μιλώντας και με τον Στέφανο είπαμε να τον αφήσουμε τον κατάλογο και θα δούμε από κοινού πως θα οργανώσουμε το θέμα της περαιτέρω ενημέρωσης των μελών για τα τεκταινόμενα στην αγορά, αλλά και πως θα μπορέσουμε να πετύχουμε εκπτώσεις και ευνοικές αγορές για τα μέλη μας.
    Σε ευχαριστούμε για την βοήθεια σου.

    Γιώργος

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 9:02 pm