Βλέπετε το forum MyCamp σαν επισκέπτης. Η απολύτως δωρεάν εγγραφή σας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες και να βλέπετε τις φωτογραφίες και τους συνδέσμους που υπάρχουν στις δημοσιεύσεις.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Βλέπετε το forum MyCamp σαν επισκέπτης. Η απολύτως δωρεάν εγγραφή σας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες και να βλέπετε τις φωτογραφίες και τους συνδέσμους που υπάρχουν στις δημοσιεύσεις.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

2 απαντήσεις

    τι λενε για την ΚΡΗΤΗ

    ladakias
    ladakias
    Senior Member
    Senior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 397
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 61
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    τι λενε για την ΚΡΗΤΗ Empty τι λενε για την ΚΡΗΤΗ

    Δημοσίευση από ladakias Κυρ Μαρ 23, 2014 3:42 pm

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
    geemmano
    geemmano
    Διαχειριστής
    Διαχειριστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    τι λενε για την ΚΡΗΤΗ Empty Απ: τι λενε για την ΚΡΗΤΗ

    Δημοσίευση από geemmano Κυρ Μαρ 23, 2014 4:07 pm

    Πάρα πολύ ωραίο.
    Η σημασία του γίνεται μεγαλύτερη επειδή τα λένα οι "Ξένοι". Το περίεργο είναι ότι αυτοί που αναφέρονται σε εισαγωγικά ως ξένοι είναι πολλές φορές περισσότερο Έλληνες από εμάς.
    Στο βίντεο όλοι ομολογούν αυτή την ενέργεια που υπάρχει σε αυτό τον ευλογημένο τόπο και θα ήθελα να πω προσωπικά ότι για εμένα ''η Κρήτη είναι άθροισμα ψυχών των ζωντανών και αυτών που έφυγαν σε ένα αέναο κύκλο ζωής''.

    Πολύ χαίρομαι
    Γιώργος
    ladakias
    ladakias
    Senior Member
    Senior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 397
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 61
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    τι λενε για την ΚΡΗΤΗ Empty Απ: τι λενε για την ΚΡΗΤΗ

    Δημοσίευση από ladakias Κυρ Μαρ 23, 2014 5:33 pm

    geemmano έγραψε:Πάρα πολύ ωραίο.
    Η σημασία του γίνεται μεγαλύτερη επειδή τα λένα οι "Ξένοι". Το περίεργο είναι ότι αυτοί που αναφέρονται σε εισαγωγικά ως ξένοι είναι πολλές φορές περισσότερο Έλληνες από εμάς.
    Στο βίντεο όλοι ομολογούν αυτή την ενέργεια που υπάρχει σε αυτό τον ευλογημένο τόπο και θα ήθελα να πω προσωπικά ότι για εμένα ''η Κρήτη είναι άθροισμα ψυχών των ζωντανών και αυτών που έφυγαν σε ένα αέναο κύκλο ζωής''.

    Πολύ χαίρομαι
    Γιώργος
    σωστα τα λες δεν ειναι [ξενοι] εσθανονται ΕΛΛΗΝΕΣ, πολλοι απο εμας δεν το εκτιμανε οτι γεννηθηκαν σε εναν ευλογημενο απο το θεο μερος οπως η πατριδα μας ,μασ εδωσε τα παντα και δεν το εκτιμησαμε ποτε εκτος απο μερικους [να μην τους παιρνει ολους η μπαλα].και μην ξεχναμε οτι πολλοι ξενοι εδωσαν πολλα ακομα και την ζωη τους για την ελλαδα.αλλα και μερικοι την καταληστεψαν [μαρμαρα παρθενωνα και πολλα αλλα].ειναι θεμα ανθρωπου πιστευω και κατα ποσο μπορει να εκτιμηση αυτα που του προσφερουν ειτε αυτο ειναι [η φυση ο πολιτισμος η ιστορια η γεωγραφικη θεση κ.λ.π.]και οταν μιλαω για προσφορα δεν λεω για υλικα αγαθα αλλα για γνωση και πολιτισμο
    geemmano
    geemmano
    Διαχειριστής
    Διαχειριστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    τι λενε για την ΚΡΗΤΗ Empty Απ: τι λενε για την ΚΡΗΤΗ

    Δημοσίευση από geemmano Κυρ Μαρ 23, 2014 6:07 pm

    Η συνολική κληρονομιά μας νομίζω ότι είναι θετική. Κάτι ξέρουν και έρχονται στην Ελλάδα.
    Συμφωνώ απολύτως μαζί σου και χαίρομαι πάρα πολύ για την ανταλλαγή απόψεων που έχουμε.
    Θα χαρώ να τα αναλύσουμε και από κοντά μπροστά σε μία φωτιά κατασκηνωτή.

    Ευχαριστώ πολύ.
    Γιώργος
    ladakias
    ladakias
    Senior Member
    Senior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 397
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 61
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    τι λενε για την ΚΡΗΤΗ Empty Απ: τι λενε για την ΚΡΗΤΗ

    Δημοσίευση από ladakias Κυρ Μαρ 23, 2014 6:46 pm

    geemmano έγραψε:Η συνολική κληρονομιά μας νομίζω ότι είναι θετική. Κάτι ξέρουν και έρχονται στην Ελλάδα.
    Συμφωνώ απολύτως μαζί σου και χαίρομαι πάρα πολύ για την ανταλλαγή απόψεων που έχουμε.
    Θα χαρώ να τα αναλύσουμε και από κοντά μπροστά σε μία φωτιά κατασκηνωτή.

    Ευχαριστώ πολύ.
    Γιώργος
    campfire2 και εγω θα το ηθελα παρα πολυ.εδω και καποια χρονια θελω να ερθω επανω ,οχι μονο για τα καμπινγκ που βλεπω και ειναι υπεροχα αλλα και για μερικους φιλους που εχω γνωρισει εδω στην αθηνα και και μου λενε για [θεσσαλονικη -καβαλα].αλλα και καποιουσ μακρινους συγενεις που δεν εχω γνωρισει ποτε απο κοντα ,δεν το βλεπω να γινει συντομα τα πραγματα δεν ειναι καλα και οσο πανε γινονται και χειροτερα[ελπιζω στο ΤΖΟΚΕΡ]δεν χανω ομως τις ελπιδες μου καποτε θα γινει .ασ ειμαστε καλα και ολα θα γινουν ,καποτε εκανα διακοπες 15 εως 20 ημερες τωρα με το ζορι μια εβδομαδα campfire2 campsausage beers beers 

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 2:45 pm