Βλέπετε το forum MyCamp σαν επισκέπτης. Η απολύτως δωρεάν εγγραφή σας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες και να βλέπετε τις φωτογραφίες και τους συνδέσμους που υπάρχουν στις δημοσιεύσεις.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Βλέπετε το forum MyCamp σαν επισκέπτης. Η απολύτως δωρεάν εγγραφή σας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες και να βλέπετε τις φωτογραφίες και τους συνδέσμους που υπάρχουν στις δημοσιεύσεις.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 απαντήσεις

    Ιδιοκατασκευη ραφιων για τακτοποιηση πραγματων.

    Μακης Γερακης
    Μακης Γερακης
    Junior Member
    Junior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 85
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2014
    Ηλικία : 64
    Τόπος : Αγια Βαρβαρα Αθηνα

    Ιδιοκατασκευη ραφιων για τακτοποιηση πραγματων. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιδιοκατασκευη ραφιων για τακτοποιηση πραγματων.

    Δημοσίευση από Μακης Γερακης Τετ Ιουλ 02, 2014 4:37 pm

    Μιχαλη για την ιστορια θα σου πω οτι, καποτε ειχα ενα τροχοπιτο STERCKEMAN Γαλλικο.Ηταν για τρια ατομα και καποιοι ειχαν κανει μετατροπη τον ενα καναπε εμπρος και τον εκαναν κουκετα μονιμη.Μια χαρα μεχρι εδω, μιας και με εξυπηρετουσε αφανταστα, επειδη ειχα τα δυο παιδια μου, που το καθε ενα ειχε ετσι το κρεββατακι του.Ελα ομως που χρειαζομουν χωρο για πραγματα, εν ειδει αποθηκης..
    Εκανα λοιπον μα προσθηκη στη μπαγαζιερα μπροστα στον κοτσαδορο, εκει που συνηθως ειναι οι φυαλες υγραεριου.Την μεγαλωσα λοιπον, αφου ξηλωσα την πλαστικη δικη του με στρατζαριστο σιδερο και αλουμινιο φυλλο με πριτσινια.Αυτα ειχα τοτε στον νου.Σημερα ακομα και τα στρατζαριστα αυτα θα τα ειχα κανει με αλουμινιο δοκο και βιδες.
    Ομως τελικα με εξυπηρετησε, οσα χρονια το ειχα και δεν μου ελειψε ο χωρος.
    Αναφερω αυτο το παραδειγμα, για να σκεφτεις Μιχαλη ποιοι πιθανοι χωροι θα μπορουσαν να γινουν πιο εκμεταλλευσιμοι και μετα μιλαμε και βλεπουμε τι μπορει να γινει και πως.
    Batfalcon
    Batfalcon
    New Member
    New Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 49
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2014
    Ηλικία : 68
    Τόπος : Παλαιόπυργος Πωγωνίου η Αθήνα η .....

    Ιδιοκατασκευη ραφιων για τακτοποιηση πραγματων. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιδιοκατασκευη ραφιων για τακτοποιηση πραγματων.

    Δημοσίευση από Batfalcon Τετ Ιουλ 02, 2014 5:35 pm

    Aντιλαμβάνομαι τι εννοείς.
    Ξέρεις, υπάρχουν αντιλήψεις και αντιλήψεις. Προσωπικά είμαι της πατέντας. Ομως της πατέντας που εν τέλει φαίνεται ως εργοστασιακή κατασκευή. Με μελέτη, χρόνο εφαρμογής και βέβαια τέλειο οπτικά και λειτουργικά αποτέλεσμα.
    Μέχρις εδώ καλά. Απο δω και κάτω μπάινει το ΟΜΩΣ...
    Εχουν αλλάξει ΠΟΛΛΑ στην ζωή μου τα τελευταία χρόνια. Δεν έχω πλέον το δικό μου εργαστήριο (ενα δωμάτιο του σπιτιού ήταν), να κάνω το κέφι μου.
    Δεν υπάρχει καν χώρος να παρκάρει αυτό το τροχόσπιτο. Αρα ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνεται με απλά εργαλεία, σε σύντομο χρόνο, ειδάλλως πρέπει να πηγαινοέρχομαι από κει που βρίσκεται + να απλώνω / μαζεύω εργαλεία.
    Βάλε και ότι δεν είμαι πλεον πιτσιρίκος, που καταλήγουμε;
    Oτι αυτό που στοχεύω πρέπει να έχει τα περισσότερα, ει δυνατόν ΟΛΑ όσα μου χρειάζονται σήμερα & στις κοντινές μου ανάγκες. Δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να φτιάξω ογκώδη projects.
    Να φανταστείς ότι στην βάρκα μου έχω να πάω κάπου 3 μήνες. Με κουράζει αυτό το πήγαινε έλα για να σφίξεις 2 βίδες να κάνεις 120 km. Μεγάλωσα.
    Το πιστεύεις ότι σε καθημερινή βάση σκέπτομαι και προετοιμάζω τι πρέπει να έχω μαζί μου, όταν θα ανέβω στα Γιάννενα, ωστε να το τελειώσω εκεί που βρίσκεται. Δεν υπάρχει (ξανα λέω) δυστυχώς ευχέρια χώρου να γίνεουν δουλειες αλλού.
    Μακης Γερακης
    Μακης Γερακης
    Junior Member
    Junior Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 85
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2014
    Ηλικία : 64
    Τόπος : Αγια Βαρβαρα Αθηνα

    Ιδιοκατασκευη ραφιων για τακτοποιηση πραγματων. - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιδιοκατασκευη ραφιων για τακτοποιηση πραγματων.

    Δημοσίευση από Μακης Γερακης Τετ Ιουλ 02, 2014 5:51 pm

    Ενταξει φιλε Μιχαλη καταλαβαινω.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 12, 2024 6:09 am